Rulo Çim Uygulama

Rulo Çim Uygulama
04.06.2020
1.207

Rulo çim nasıl uygulanır sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere aktarmaya çalıştık.Bu işlemi güzel ve sağlam bir şekilde nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler paylaşacağız. Bu bilgileri önemseyip sırasıyla uygulayınız.

Rulo Çim Nasıl Yapılır Aşamaları ;

Hazır çimin zemin hazırlı ürünün kendi sağlığı ve kalitesi  kadar önemlidir. Öncelikle çim yapılması planlanan alanın toprağı bu işe elverişli bahçe toprağı ( mil toprak ) olması gerekmektedir. Rulo çim her toprağa uygulanmaz.

 1 Zemin temizliği : Zemini hazırlamaya başlamadan önce toprak alan üzerinde yabancı otları , taş veya benzeri toprakla alakası olmayan cisimleri temizleyiniz.

 2 Toprağı temizleme aşamasından sonra alanın çapalama işlemi ile 30 – 40 cm kadar kabarmasını sağlayınız. Bu kabartma işlemi toprağın havalanmasını , altını üstüne getirmesini sağlayacaktır.

 3 Kabarmış olan toprağınızı tırmık yardımı ile dağıtıp kabaca tesviye ediniz. Suya direnebileceği ölçüde yön vermeye çalışınız. Bu yön verme yağmur ve sizin sulama işleminiz sonrası göllenme riskini ortadan kaldırmalı

 4 Kaba tesviye işleminin ardından bu defa mastar yardımı ile ince tesviye işlemi yapılmalıdır. Çukur veya yüksek kalan alanların eşit olmasına , yani çukurların dolması , yüksek alanların düşürülmesine özen gösteriniz.

 5 Tesviye edilmiş alana gübre kullanarak güçlendirebilirsiniz.( Ürünlerimiz gübreli gelecektir.) Bu gübreleme işleminin eşit olmasına özen gösteriniz.

 6 İnce tesviye ettiğiniz ve gübrelenmiş toprağınızı silindirik bir aletle sıkıştırınız. Bu sıkıştırma işlemi toprağın havalı kalmasını önleyecek ve ince tesviye durumunuzu da gösterecektir. Eğer alan güzel tesviye edilmemişse mastar yardımı ile tekrar üzerinden geçmekte fayda vardır. 

 7 Ardından rulo çimleri aralarında boşluk kalmayacak , üst üste gelmeyecek , tam açılmış şekilde şaşırtma yöntemi le yere yayınız. 

 8 Yayma işlemi ardından çimlerin havada kalmasını önlemek için silindirik aleti enine ve boyuna olmak sureti ile tekrar gezdiriniz.

Ürün Görselleri
Nuloçim Uygulama
Bu ürünümüz hakkında teknik ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Beyçim
  Beyçim
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?