RULO ÇİM NASIL YAPILIR ?

Diğer bir deyişle rulo çim nasıl uygulanır veya monte edilir. Bazı müşterilerimiz çim ürünü bizden satın alıp kendileri uygulamak ister. Sıkça karşılaştığımız soruların başında rulo çim nasıl yapılır gelmektedir. İşte bizde bu yazımızda size bu sorunun cevabını aktarmaya çalıştık. Rulo çim serme ve uygulama işleminden önce toprağın iyi işlemiş olmasına dikkat ediniz. Yani temizlenmiş , düzlenmiş ve sertleştirilmiş bir toprak yapısıyla bu işleme başlayınız. Ayrıca zemin hazırlığı ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Rulo Çim Montaj Aşamaları

Firmamız tarafından üretilen rulo çimleri uygulamak oldukça kolaydır. Ürünlerimiz hafif ve kalitelidir. Bu sayede size işçilik ve nakliye konusunda avantaj sağlayacaktır. Ürün kalitesi ve görselleri için tıklayınız.

Rulo çimleri yayma işlemine başlarken gezintinin daha az olacağı tercih ediniz. Çünkü iş sırasında ürünün üzerine devamlı basarak deforme edebilirsiniz. Daha sonra ruloları tam açmak sureti ile yayınız. Yayma işlemine devam ederken rulo aralarında boşluk bırakmamaya ve çimlerin üst üste gelmemesine özen gösteriniz. Yayım sırasında yan yana gelen ruloların uç kısımlarını şaşırtma yöntemi ile ayırınız. Şaşırtma yöntemi tuğla örme işlemine benzer. Yani bir tam rulo açıldığında yanındaki rulonun ortasına denk gelir. Buna şaşırtma yöntemi denmektedir. Burada amaç oluşabilecek hava sirkülasyonunu kesmektir. Bu sayede çim yayımının ardından yapılan sulamanın da verimi artacaktır.

Eğer burayı anlamadıysanız yukarıdaki resme bakabilirsiniz. Yukarıdaki resim Mudanya müşterimize aittir. Çim yayma işlemi sırasında ustalar dört ruloyu yan yana dizmiştir. Açılan her rulo bir diğerinin ortasına denk gelmiştir. Bu sayede rulo uç kısımları aynı hizada değildir. Bunu yapmanın en basit yolu da ikinci sıraya başlanırken ruloyu ortadan kesmektir.

Çimleri kesmek için sıradan bir maket bıçağı kullanabilirsiniz. Kesim işlemini rulonun toprak kısmından yaparsanız işiniz kolaylaşacaktır.

Bu yazı uygulama ve montaj işini tarif etmektedir.Sizlere rulo çim nasıl yapılır cevabını aktarmaya çalıştık. Eğer anlamadığınız bir yer varsa firma yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca firmamız rulo çim uygulama hizmeti vermektedir. Hizmet fiyatları ve detaylar için 0553 284 64 91 numaralı cep telefonunu arayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
Bir Yorum Yaz