Hazır Rulo Çim Zemin Hazırlığı

Müşterilerimizden rulo çim zemin hazırlığı hakkında fazlaca soru almaktayız. Bizde çim yayma işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenleri size bu yazımızda aktarıyoruz. Eğer bu işlemleri titizlikle uygularsanız kesinlikle başarılı olacaksınız.

Öncelikle bilinmesi gereken bahçenizdeki toprağın bu işe elverişli olup olmamasıdır. Çünkü her toprak bu iş için uygun değildir. Piyasada bahçe toprağı olarak bilinen , firmamız tarafından da satışı yapılan mil toprak ile işe başlamalısınız. Eğer bahçenizin mil toprağı mevcutsa hazırlık aşamasına geçebilirsiniz.

1 – Alanın temizlenmesi : Toprağınızı yabancı ot , taş veya benzeri cisimlerden temizleyiniz.

2 – Çapalama İşlemi : Alanı çapa yardımı ile 20 veya 30 cm kadar kabartın.

3 – Tırmıklama : Kabarmış olan toprağınızı tırmık yardımı ile kabaca dağıtıp tesviye ediniz. Sulamaya direnebileceği ölçüde yön vermeye çalışınız.

4 – İnce Tesviye : Mastar yardımı ile ince tesviye yapınız. Eğer çukur kalmış alanlar varsa doldurun veya yüksekte kalmış alanları düşürün. Mümkün olduğunca su birikmesinin önüne geçmeye çalışınız.

5 – Silindir : Sıkıştırma işlemi olarak nitelediğimiz bu işlem toprağınızın havalı kalmasını önleyecektir. Bu da çimlerin tutunma sürecini hızlandırır. Ayrıca bu işlem tesviye sırasında yaptığınız hataları daha net görmenizi sağlar. Bir eksiğiniz varsa mastar işini tekrar yapmalısınız.

6 – Gübreleme : Artık güzelce tesviye edilen sahanıza kök altı gübresi atabilirsiniz ama bu isteğe bağlıdır. Çünkü hazır rulo çim ürünlerimiz her zaman gübreli gönderilmektedir. Eğer toprağınız zayıf ise gübre kullanmalısınız.

Yukarıda sırasıyla yazdığımız hususlar rulo çim zemin hazırlığı hakkındadır. Eğer rulo çim nasıl yayılır diye merak ediyorsanız tıklayınız.

hazır rulo çim zemin hazırlığı hakkında
örnek zemin hazırlığı
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
Bir Yorum Yaz