HAZIR ÇİM

Hazır Rulo Çim

HAZIR ÇİM

23 Mart 2020 Rulo Çim 0

Hazır Çim Nedir?

Hazır çim , isminde de belli olduğu üzere ekilmiş çimlerin tam anlamıyla kendisini tamamlayarak satışa hazır hale gelmesine denir. Bu belli bir zaman ve metotla gerçekleşir. Hazır çim ekme çim ürüne göre zaman , bakım olarak çok avantajlıdır. Ekme bir ürünü amatör olarak bu seviyeye getirmek oldukça zor iken hazır çim üretimlerimiz bu işte ileri düzeydedir.


Hazır Çim Üretim Aşamaları

Hazır çim üretim aşamaları tam anlamıyla gerçekleşmesi ve yüksek verim alınması için en az 6 gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süreden az olması mümkündür ama satış konusunda tam randıman sağlamayabilir. 6 aylık süreçte devamlı bakım halinde tutulan çimlerimiz sıklığına kavuşana kadar tüm besin ürünleri kullanılır. Yandaki resimde ise ürünlerimiz de kullanılan fileyi yaymakla meşgulüz.

Üretim aşamalarında kullandığımız tüm ürünler sınıfının en iyisidir. Bakımları tam manasıyla yerine getirilmiştir.  Müşteriye satış ve sonrası konusunda hazır çimlerin kullanımını paylaşmaktayız. İLETİŞİM bölümünden yardım alabilirsiniz. 


Hazır Çimin Kullanıldığı Alanlar

Hazır çim uygun toprak bulunan her alanda kullanılır.

  • Villa bahçeleri
  • spor alanlar
  • park ve bahçeler
  • düğün salonları gibi kullanım alanı geniş bir üründür. Kısacası toprak mevcut olan tüm alanlara uygundur. Bunun yanında toz alanların kontrol altına alınmaya çalışıldığı yerlere de hazır çim kullanılmaktadır.

Hazır Çimin Avantajları

Hazır çim , ekilmiş tohum ürüne göre zaman , bakım , kalite gibi standartlarla çok ileridedir. 

Hazır çim pratiktir ve anında görüntü sağlar. Bakımı kolaydır. Dayanıklılık gibi özelliği fazladır. Doku olarak güzel ve formda yetiştirdiğimiz ürünler tutma garantilidir. Ekme yönteminde çokça karşılaşılan yabancı ot çıkması sorunu ürünlerimizde yoktur. Bu önemli bir detaydır. 

Hazır çim üretim arazilerimize gelerek daha detaylı bilgi de alabilir , uçsuz bucaksız arazilerde vakit geçirebilirsiniz. 

Ayrıca Karacabey ‘ de bulunan üretim arazilerimizi ziyarete gelebileceğiniz konum bilgisi ve  İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ.


Hazır Çim Bakım Bilgileri

Hazır çim bakımı butik bahçelerinizde sizlerinde pek ala kolayca yapabileceği bir iştir.

Size bu doğallığı ve bahçenize güzelliği katan çimlere canlılığını rahatça devam ettirmeleri için rutin bakımlar yapmanız gerekmektedir. Biçme , sulama , gübreleme gibi ihtiyaçları bulunan çimlerin bazı aylarda 1 , bazı aylarda ise en az 2 defa bakım yapılması gerekir. Kışları neredeyse 4 ay bakım istemeyecek olan çimler 2 bahar aylarını yani ilk ve sonbaharı gübreleme ihtiyacını karşılayarak geçirmelidirler.

Çimlerin yaşam süresi uzundur. Şöyle ki ; bakım şartları rutin olarak yerine gelen çimler 20 yıllarını doldurmaktadır. Yıllar geçtikçe daha sağlıklı ve köklü yapıya ulaşan çimler artık bulunduğu yerin önemli bir parçası olacaktır.